Hand-hydraulisk press för lilla & semiproffs verkstaden. Laserskuren ram med industritätningar. Pressdornsats ingår. Låda för tillbehör vid foten på pressen. Dubbelhastighetspump.
• Vinsch för pressbord.
Hand-hydraulisk press för lilla & semiproffs verkstaden. Laserskuren ram med industritätningar. Pressdornsats ingår. Låda för tillbehör vid foten på pressen. Dubbelhastighetspump.
• Vinsch för pressbord.
| Vikt | 119 kg |
| Kapacitet | 20 ton |
| Bredd | 710 mm |
| Höjd | 1800 mm |
| Slaglängd | 220 mm |
| Bredd mellan ben | 540 mm |
| Djup mellan ben | 145 mm |
| Insatshöjd | 850 mm |