• Snabbkopplingssystem D12
• Totalstoppsystem med fördröjd avstängning av motorn
• Säkerhetsavstängning
• Tryckreglering
• Sugning av tvättmedel
• Parkeringsbroms
• Vattentank: volym 3 l
• Flödesvakt
• Förventilation av förbränningskammaren
• Optisk flamövervakning
• Överhettningsskydd (avgastemperatur över 260 ° C)
• Brännaren stannar när det inte finns tillräckligt med diesel
• Bränsletank: 25 l
• Avtagbar kåpa, servicevänligt
• Praktiska hållare för högtryckspistol och rengöringslans
• Kontrollpanel, analog temperaturreglering
• Snabbkopplingssystem D12
• Totalstoppsystem med fördröjd avstängning av motorn
• Säkerhetsavstängning
• Tryckreglering
• Sugning av tvättmedel
• Parkeringsbroms
• Vattentank: volym 3 l
• Flödesvakt
• Förventilation av förbränningskammaren
• Optisk flamövervakning
• Överhettningsskydd (avgastemperatur över 260 ° C)
• Brännaren stannar när det inte finns tillräckligt med diesel
• Bränsletank: 25 l
• Avtagbar kåpa, servicevänligt
• Praktiska hållare för högtryckspistol och rengöringslans
• Kontrollpanel, analog temperaturreglering
| Mått LxBxH | 860x580x970 mm |
| Vikt | 164 kg |
| Elanslutning | 400 V |
| Arbetstryck | 150 bar |
| Vattenmängd | 15 l/min |
| Munstycksstorlek | 25-055 |
| Matarvatten max temp | 60 C |
| Flottörtank | Ja |
| Sughöjd | - |
| Högtrycksslang | 10 m |
| Anslutning spolrör | D12 |
| Keminjektor | Ja |
| Dirtkiller | Nej |
| Slangvinda | Nej |
| Totalstopp | Ja |
| Erfoderlig säkring | 8,7 A |
| Anslutningskbl m stickpropp | 7,5 m |
| Motoreffekt | 4,8 kW |
| Motorvarvtal | 1400 v/min |
| Max vattentemperatur | 12-80 C |
| Ångläge max | 150 C |
| Efterkörningsfördröjning | Nej |
| Dieselförb max upphettning | 6,0 kg/h |