Hand-hydraulisk press för lilla & semiproffs verkstaden. Laserskuren ram med industritätningar. Pressdornsats ingår. Låda för tillbehör vid foten på pressen. Dubbelhastighetspump. Bänkmodell.
Hand-hydraulisk press för lilla & semiproffs verkstaden. Laserskuren ram med industritätningar. Pressdornsats ingår. Låda för tillbehör vid foten på pressen. Dubbelhastighetspump. Bänkmodell.
| Vikt | 53,5 kg |
| Kapacitet | 15 ton |
| Bredd | 565 mm |
| Höjd | 855 mm |
| Slaglängd | 170 mm |
| Bredd mellan ben | 440 mm |
| Djup mellan ben | 134 mm |
| Insatshöjd | 340 mm |