3-fas Mig/Mag FLUX svets för yrkesbruk. Effektinställning i arton steg. Fläktkylning för svetsning med hög effekt under lång tid. Timer för punktsvetsautomatik. Levereras komplett med gasklocka och slangpaket med Binzelkoppling 3 meter och matarverk med fyra rullar.
Reservdelsnummer: T742186 Slangpaket 3,0 meter.
3-fas Mig/Mag FLUX svets för yrkesbruk. Effektinställning i arton steg. Fläktkylning för svetsning med hög effekt under lång tid. Timer för punktsvetsautomatik. Levereras komplett med gasklocka och slangpaket med Binzelkoppling 3 meter och matarverk med fyra rullar.
Reservdelsnummer: T742186 Slangpaket 3,0 meter.
| Tomgångsspänning | 45,5 volt |
| Skyddsklass | IP22 |
| Mått LxBxH | 945x565x830 mm |
| Vikt | 104 kg |
| Elanslutning | 400 Volt |
| Erfoderlig säkring | 16 A |
| Effekt 60% Max effekt | 10 - 20 kW |
| Intermittens | 240 A 60%, 400 A 25% |
| Tråd stål ø | 0,6 - 1,6 mm |
| Tråd rostfritt ø | 0,8 - 1,6 mm |
| Tråd aluminium ø | 0,8 - 1,2 mm |
| Tråd flussfylld ø | 1,0 - 1,2 mm |
| Tråd för lödning ø | 0,8 - 1,2 mm |
| Max trådspole vikt | 15 kg |