Utrustade med 2-hjul och draghandtag, för lätt och smidig förflyttning av laddaren. Batteriladdarna är utrustade med skydd mot polaritetsvändning och överbelastning. Dynamic 620 har 4 effektlägen för möjlighet att välja mellan laddning normal 1 eller 2, snabbladdning 1 eller 2, samt starthjälp. De har även en inbyggd timer med maxtid 1 tim. (OBS Dynamic 620 levereras utan stickpropp). Lämpliga för fordon med stora bensin och dieselmotorer.
Utrustade med 2-hjul och draghandtag, för lätt och smidig förflyttning av laddaren. Batteriladdarna är utrustade med skydd mot polaritetsvändning och överbelastning. Dynamic 620 har 4 effektlägen för möjlighet att välja mellan laddning normal 1 eller 2, snabbladdning 1 eller 2, samt starthjälp. De har även en inbyggd timer med maxtid 1 tim. (OBS Dynamic 620 levereras utan stickpropp). Lämpliga för fordon med stora bensin och dieselmotorer.
| Skyddsklass | IP20 |
| Mått LxBxH | 365x460x755 mm |
| Vikt | 24 kg |
| Elanslutning | 230 V |
| Automatisk laddteknik | Nej |
| Batterispänning | 12/24 V |
| Batterikapacitet | 20-1550 Ah |
| Batterityper | Blysyra batterier WET / Start-Stop |
| Strömstyrka laddning | 70 A |
| Minsta batterispänning | - |
| Starthjälp max | 570 A |
| Starthjälp kontinuerlig | 360 A |