Utrustade med 2-hjul och draghandtag, för lätt och smidig förflyttning av laddaren. Batteriladdarna är utrustade med skydd mot polaritetsvändning och överbelastning. Dynamic 320 har 3 effektlägen för möjlighet att välja mellan laddning normal 1 eller 2, snabbladdning samt starthjälp. Lämpliga för fordon med medelstora bensin och dieselmotorer.
Utrustade med 2-hjul och draghandtag, för lätt och smidig förflyttning av laddaren. Batteriladdarna är utrustade med skydd mot polaritetsvändning och överbelastning. Dynamic 320 har 3 effektlägen för möjlighet att välja mellan laddning normal 1 eller 2, snabbladdning samt starthjälp. Lämpliga för fordon med medelstora bensin och dieselmotorer.
| Skyddsklass | IP20 |
| Mått LxBxH | 305x360x630 mm |
| Vikt | 13,4 kg |
| Elanslutning | 230 V |
| Automatisk laddteknik | Nej |
| Batterispänning | 12/24 V |
| Batterikapacitet | 20-700 Ah |
| Batterityper | Blysyra batterier WET / Start-Stop |
| Strömstyrka laddning | 31 A |
| Minsta batterispänning | - |
| Starthjälp max | 300 A |
| Starthjälp kontinuerlig | 180 A |