CTEK original nr: 40-140
CTEK original nr: 40-140
| Skyddsklass | IP44 |
| Mått LxBxH | 234x130x63 mm |
| Vikt | 2,6 kg |
| Elanslutning | 230 V |
| Automatisk laddteknik | Ja |
| Batterispänning | 24 V |
| Batterikapacitet | 28-300 Ah |
| Batterityper | Alla typer av blysyrabatterier, 24V, WET, MF, AGM, GEL |
| Strömstyrka laddning | 14 A |
| Minsta batterispänning | - |
| Starthjälp max | - |
| Starthjälp kontinuerlig | - |