Komplett tankstation med slangvinda och automatpistol. Pitstop är konstruerad för att enkelt kunna monteras på tex en Pickup. Utrustningen består av: Slangvinda med justerbara armar. 2 st 12 volts pumpar monterade i vindan med anslutningskabel och klämmor.
Extra tillbehör:
Art. nr 9259506 - Vattenfilter
Art. nr 9251033 - Mätare K24
Komplett tankstation med slangvinda och automatpistol. Pitstop är konstruerad för att enkelt kunna monteras på tex en Pickup. Utrustningen består av: Slangvinda med justerbara armar. 2 st 12 volts pumpar monterade i vindan med anslutningskabel och klämmor.
Extra tillbehör:
Art. nr 9259506 - Vattenfilter
Art. nr 9251033 - Mätare K24
| Skyddsklass | IP55 |
| Mått LxBxH | 420x620x480 mm |
| Vikt | 45 kg |
| Kapacitet | 45 l/min |
| Arbetstryck max | 1,5 bar |
| Elanslutning | 12 Volt |
| Strömförbrukning | 25 Amp |
| Motoreffekt | 600 Watt |
| Anslutningsgänga in & ut | 3/4" |
| Sughöjd max | 2 m |
| Slang diameter | 20 mm |
| Slang avtappning | 14 m |
| Kabellängd | 2 m |
| Tryckhöjd max | 13 m |