Honda Lättviktspump WX 15
Honda Lättviktspump WX 15
| Mått LxBxH | 355x275x375 mm |
| Vikt | 9,1 kg |
| Effekt | 1,6 kW |
| Sughöjd | 8 m |
| Tryck | 4 bar |
| Bränsletank | 0,77 liter |
| Max pumpkapacitet | 280 l/min |
| Diameter anslutningar inut | 4015-PF mm |
| Uppfodringshöjd | 40 m |
| Kornstorlek | 5,7 mm |
| Motormodell | Honda GXH50 |
| Hästkrafter | 2,15 hk |
| Diameter anslutningar in/ut | 40/1,5-PF mm |