| Elanslutning | 400 Volt |
| Arbetstryck | - |
| Tillbehör | , |
| Motoreffekt maskin | 2,2 kW |
| Sågbladstorlek | 3240 x 27 x 0,9 mm |
| Sågbladhastighet | 2100 m/min |
| Maskinmått LxBxH | 2750x2450x2000 mm |
| Växel i oljebad | 40/1 |
| Motoreffekt kylpump | 0,2 kW |
| Motoreffekt hydraulpump | 1,1 kW |
| Svänghjulsdiameter | 355 mm |
| Skruvstycksöppning | 355 mm |
| Max resning sågbygel | 30 |
| Arbetsytans höjd | 740 mm |
| Maskinvikt | 1200 kg |
| TILLVAL | , |
| Elektronisk hastighetsvariator | Ingår |
| Hydrauliskt stöd för buntkapning | 9224022 |
| Tryckkontroll på skruvstycket | - |
| Dimsmörjning för sågblad | 9222022 |
| Spånutmatning | 9224024 |
| Rullbana 2 m | - |
| RESERVDELAR | , |
| Bladstyrning fast | AF750147 |
| Bladstyrning rörlig | AF750146 |
| Kylvätskepump | 88140006 |
| Spånborste | 48500001 |