| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 310x280x385 mm |
| Vikt | 8,5 kg |
| Användningsområde | Luft |
| Max tryck | 18 bar |
| Anslutning in | 3/8" slanganslutning |
| Anslutning ut | 3/8" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700416 |
| Modell | AM181020NBR |
| Slanglängd | 20 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | - |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |