| Skyddsklass | IP42 |
| Mått LxBxH | 430x400x210 mm |
| Vikt | 9 kg |
| Kabellängd | 17 m |
| Anslutningskabel | Nej |
| Kabel | 5 x 2,5 mm |
| Kapacitet UtrulladInrullad | 3000 2000 W |
| Fas | 3-fas |
| Honkontakt på kabel | Nej |
| Kapacitet Utrullad/Inrullad | 3000 / 2000 W |
| Termosäkring | Nej |