| Skyddsklass | IP42 |
| Mått LxBxH | 430x210x400 mm |
| Vikt | 9,6 kg |
| Kabellängd | 20 m |
| Anslutningskabel | Nej |
| Kabel | 3 x 2,5 mm |
| Kapacitet UtrulladInrullad | 3000 2000 W |
| Fas | 1-fas |
| Honkontakt på kabel | Nej |
| Kapacitet Utrullad/Inrullad | 3000 / 2000 W |
| Termosäkring | Nej |