| Skyddsklass | IP24 |
| Mått LxBxH | 420x390x230 mm |
| Vikt | 9,7 kg |
| Kabellängd | 15 m |
| Anslutningskabel | Ja, utan stickpropp |
| Kabel | 5 x 2,5 mm |
| Kapacitet UtrulladInrullad | 5000 2800 W |
| Fas | 3-fas |
| Honkontakt på kabel | Nej |
| Kapacitet Utrullad/Inrullad | 5000 / 2800 W |
| Termosäkring | Ja |