| Skyddsklass | IP24 |
| Mått LxBxH | 290x290x205 mm |
| Vikt | 4,5 kg |
| Kabellängd | 15 m |
| Anslutningskabel | Ja, med stickpropp |
| Kabel | 3 x 1,5 mm |
| Kapacitet UtrulladInrullad | 2000 800 W |
| Fas | 1-fas |
| Honkontakt på kabel | Ja |
| Kapacitet Utrullad/Inrullad | 2000 / 800 W |
| Termosäkring | Ja |