| Material | Rostfri |
| Mått LxBxH | 495x200x475 mm |
| Vikt | 28 kg |
| Användningsområde | Vatten |
| Max tryck | 20 bar |
| Anslutning in | 1" inv. gänga |
| Anslutning ut | 3/4" inv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8709987 |
| Modell | VGLX101915KMX |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 19 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709226 |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |