Adblue, 10 bar
Slangvinda försedd med ställbara utmatningsarmar. Lätt att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. EPDM-slang.
Adblue, 10 bar
Slangvinda försedd med ställbara utmatningsarmar. Lätt att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. EPDM-slang.
| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 495x200x475 mm |
| Vikt | 25 kg |
| Användningsområde | Adblue |
| Max tryck | 10 bar |
| Anslutning in | Slang 19 mm |
| Anslutning ut | Slang 19 mm |
| Reservdelsnummer svirvel | 8709985 |
| Modell | VGL101915ADB |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 19 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709225 |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |