Diesel - Luft - Vatten, 16 bar
Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Oljebeständig gummislang.
Diesel - Luft - Vatten, 16 bar
Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Oljebeständig gummislang.
| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 590x450x460 mm |
| Vikt | 35 kg |
| Användningsområde | Luft, Diesel, Vatten |
| Max tryck | 16 bar |
| Anslutning in | 1" utv. gänga |
| Anslutning ut | 1" inv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8709971 |
| Modell | 9034 |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 25 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709769 |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |