Högtrycksvatten, 200 bar
Slangvindor försedda med ställbara utmatningsarmar. Lätta att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Rostfri.
Högtrycksvatten, 200 bar
Slangvindor försedda med ställbara utmatningsarmar. Lätta att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Rostfri.
| Material | Rostfri |
| Mått LxBxH | 540x360x540 mm |
| Vikt | 26 kg |
| Användningsområde | Högtrycksvatten |
| Max tryck | 200 bar |
| Anslutning in | 1/2" utv. gänga |
| Anslutning ut | 1/2" inv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8709963 |
| Modell | 9530 |
| Slanglängd | 35 m |
| Slangdimension | 13 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709770 |
| Vinda | Utan slang |
| Utförande | Öppen |