Högtrycksvatten, 400 bar
Slangvindor försedda med ställbar arm/slangstyrning. Lätta att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Rostfri.
Högtrycksvatten, 400 bar
Slangvindor försedda med ställbar arm/slangstyrning. Lätta att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Rostfri.
| Material | Rostfri |
| Mått LxBxH | 460x180x447 mm |
| Vikt | 20 kg |
| Användningsområde | Högtrycksvatten |
| Max tryck | 400 bar |
| Anslutning in | 3/8" inv. gänga |
| Anslutning ut | 3/8" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700068 |
| Modell | VX4H3815ST4R |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709221 |
| Vinda | Utan slang |
| Utförande | Öppen |