| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 460x180x447 mm |
| Vikt | 22 kg |
| Användningsområde | Vatten, Olja |
| Max tryck | 60 bar |
| Anslutning in | 1/2" inv. gänga |
| Anslutning ut | 1/2" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700065 |
| Modell | V6012104R |
| Slanglängd | 10 m |
| Slangdimension | 13 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709220 |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |