Vatten, 20 bar
Kapslade vindor, rostfria, med livsmedelsslang utrustade med returbroms för kontrollerad inrullning. Max temperatur 70 °C. Levereras med svängbart väggfäste.
Vatten, 20 bar
Kapslade vindor, rostfria, med livsmedelsslang utrustade med returbroms för kontrollerad inrullning. Max temperatur 70 °C. Levereras med svängbart väggfäste.
| Material | Rostfri |
| Mått LxBxH | 377x194x312 mm |
| Vikt | 6 kg |
| Användningsområde | Vatten, Vattenlösliga rengöringsmedel, Luft |
| Max tryck | 20 bar |
| Anslutning in | 10 mm slang |
| Anslutning ut | 3/8" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700416 |
| Modell | MGPX201012 |
| Slanglängd | 12 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | ingår |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Kapslad |