Luft, 20 bar
Slangvinda försedd med ställbar utmatningsarm. Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Oljebeständig gummislang.
Luft, 20 bar
Slangvinda försedd med ställbar utmatningsarm. Vindan är pulverlackerad och utrustad med returfjäder. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Oljebeständig gummislang.
| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 525x210x500 mm |
| Vikt | 21 kg |
| Användningsområde | Luft |
| Max tryck | 20 bar |
| Anslutning in | 3/8" inv. gänga |
| Anslutning ut | 3/8" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700077 |
| Modell | 3805 |
| Slanglängd | 20 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709219 |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Öppen |