Luft, 20 bar
Slangvindorna är kapslade och tillverkade av stål. Slangen är av polyuretan och mjuk även vid låga temperaturer. De är utrustade med returfjäder. Vindorna levereras med svängbart väggfäste.
Luft, 20 bar
Slangvindorna är kapslade och tillverkade av stål. Slangen är av polyuretan och mjuk även vid låga temperaturer. De är utrustade med returfjäder. Vindorna levereras med svängbart väggfäste.
| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 520x175x427 mm |
| Vikt | 20 kg |
| Användningsområde | Luft |
| Max tryck | 20 bar |
| Anslutning in | 1/2" utv. gänga |
| Anslutning ut | 1/2" utv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700065 |
| Modell | MC201315PU |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 13 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | ingår |
| Vinda | Med slang |
| Utförande | Kapslad |