Luft - Vatten - Olja, 600 bar
Levereras med slangstopp. Svirveln tål 150 ˚C. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare.
Luft - Vatten - Olja, 600 bar
Levereras med slangstopp. Svirveln tål 150 ˚C. Kan kompletteras med svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare.
| Material | Målad metall |
| Mått LxBxH | 550x260x450 mm |
| Vikt | 13 kg |
| Användningsområde | Luft, Högtrycksvatten, Olja, Vatten |
| Max tryck | 600 bar |
| Anslutning in | 1/2" utv. gänga |
| Anslutning ut | 1/2" inv. gänga |
| Reservdelsnummer svirvel | 8709963 |
| Modell | 9016 |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 13 mm |
| Art nr Svängbart väggfäste | 8709767 |
| Vinda | Utan slang |
| Utförande | Öppen |