| Vikt | 3,3 kg |
| Arbetstryck max | 6,9 bar |
| Anslutning inlopp | 1/2" inv. gänga |
| Anslutning utlopp | 1/2" inv. gänga |
| Tryckförhållande | 11 |
| Arbetstryck min | 1,4 bar |
| Kapacitet vid 7 bar | 49 l/min |
| Anslutning tryckluft | 1/4" inv. gänga |
| Max sughöjd | 2,5 m |
| Partikelstorlek max | 2,4 mm |