K400 Spolarvätskemätare digital
Oval kugghjulsmätare med digital display. Komplett med utloppspip. Mätaren har två separata displayer, en nollställningsbar och ett totalräkneverk inte nollställningsbart.
K400 Spolarvätskemätare digital
Oval kugghjulsmätare med digital display. Komplett med utloppspip. Mätaren har två separata displayer, en nollställningsbar och ett totalräkneverk inte nollställningsbart.
| Mått LxBxH | 80x100x390 mm |
| Vikt | 0,95 kg |
| Kapacitet | 1-30 l/min |
| Arbetstryck max | 25 bar |
| Användningsområde | Glykol, Spolarvätska |
| Anslutning inlopp | 1/2" inv. gänga |
| Anslutning utlopp | - |
| Mätnoggrannhet | +/- 0,5% |
| Batteri | 2 x AAA |