EC30 Oljemätare digital
Oval kugghjulsmätare med digital display. Mätaren visar två värden, en fyrsiffrig nollställbar och ett totalräkneverk inte nollställningsbart. Komplett med svirvel på inloppet. Låsbar avtryckare med säkerhetsknapp. Böjbar slang med munstycke i 90° och ”Non drop” ventil. Levereras med 2 st AAA batterier
EC30 Oljemätare digital
Oval kugghjulsmätare med digital display. Mätaren visar två värden, en fyrsiffrig nollställbar och ett totalräkneverk inte nollställningsbart. Komplett med svirvel på inloppet. Låsbar avtryckare med säkerhetsknapp. Böjbar slang med munstycke i 90° och ”Non drop” ventil. Levereras med 2 st AAA batterier
| Mått LxBxH | 90x100x510 mm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Kapacitet | 1-30 l/min |
| Arbetstryck max | 100 bar |
| Användningsområde | Olja, Glykol, Spolarvätska |
| Anslutning inlopp | 1/2" inv. gänga |
| Anslutning utlopp | 1/2" inv. gänga |
| Mätnoggrannhet | +/- 0,5% |
| Batteri | 2 x AAA |