Kort drivtapp och pin-låsning för hylsan
En kraftfull, slitstark och tillförlitlig arbetspartner, vars anseende bygger på att hjälpa dig stärka ditt. Den har genomgått omfattande tester, tagit stryk, tappats och pressats till max för att säkerställa att den alltid fungerar när du behöver den som mest. 2235-serien är otroligt kraftfull, slitstark och tillförlitlig, så du kan alltid vara säker på att få REJÄLT ARBETE utfört på rätt sätt.
Kort drivtapp och pin-låsning för hylsan
En kraftfull, slitstark och tillförlitlig arbetspartner, vars anseende bygger på att hjälpa dig stärka ditt. Den har genomgått omfattande tester, tagit stryk, tappats och pressats till max för att säkerställa att den alltid fungerar när du behöver den som mest. 2235-serien är otroligt kraftfull, slitstark och tillförlitlig, så du kan alltid vara säker på att få REJÄLT ARBETE utfört på rätt sätt.
| Vikt | 2,1 kg |
| Hylsfäste | 1/2" / pin-låsning |
| Åtdragningsmoment max | 1180 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 1220 1760 Nm |
| Varvtal | 8500 v/min |
| Slagminut | 1220 |
| Vibration | 9 2,8 m/s K |
| Ljudtryck | 91,9 dB |
| Ljudeffekt | 102,9 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Bultkapacitet | M14 |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 708 l/min |
| Längd total | 193 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 170 l/min |
| Slag/minut | 1220 |