Kombinerad nålhacka och mejselhammare.
Nålhacka för rensning av svetsfogar, betongytor etc. från lättare slagg. Levereras med tre olika mejslar och tre satser med nålar i olika längder i kraftig väska.
Kombinerad nålhacka och mejselhammare.
Nålhacka för rensning av svetsfogar, betongytor etc. från lättare slagg. Levereras med tre olika mejslar och tre satser med nålar i olika längder i kraftig väska.
| Vikt | 1,84 kg |
| Slagminut | 4000 |
| Ljudtryck Ljudeffekt | 107,2 dB |
| Vibration | 12,7 2,0 m/s K |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 8 mm |
| Luftförbrukning max | 368 l/min |
| Längd total | 229 mm |
| Slaglängd | 27 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | - l/min |
| Verktygsfäste | Fyrkant |
| Mejselskaft diameter | 12 mm |
| Kolvdiameter | 24 mm |
| Slag/minut | 4000 |