Den nya M2-serien industri slipmaskiner erbjuder hög hållbarhet med en ny kraftfull motor och mindre underhåll, högre produktivitet med varvtalsregulatorn bidrar till att maximera livstiden. Ett justerbart pådrag och ny spindel låsfunktion. Med den nya M2-serien från Ingersoll Rand, får du mer tid att arbeta och spendera mindre tid i underhåll.
• Kraftfull motor ger 0,75 kW (1,0 hk).
• Olje-fritt utförande.
• Ergonomiskt komposithus är lätt, skyddar mot kall luft och erbjuder bra användarkomfort.
• Bakre utblås riktar frånluften bort från operatören, vilket sänker ljudnivån ytterligare
• Verktyget levereras med två spännhylsor, 1/4 "och 6 mm.
Den nya M2-serien industri slipmaskiner erbjuder hög hållbarhet med en ny kraftfull motor och mindre underhåll, högre produktivitet med varvtalsregulatorn bidrar till att maximera livstiden. Ett justerbart pådrag och ny spindel låsfunktion. Med den nya M2-serien från Ingersoll Rand, får du mer tid att arbeta och spendera mindre tid i underhåll.
• Kraftfull motor ger 0,75 kW (1,0 hk).
• Olje-fritt utförande.
• Ergonomiskt komposithus är lätt, skyddar mot kall luft och erbjuder bra användarkomfort.
• Bakre utblås riktar frånluften bort från operatören, vilket sänker ljudnivån ytterligare
• Verktyget levereras med två spännhylsor, 1/4 "och 6 mm.
| Längd total | 332 mm |
| Modell | rak |
| Spännhylsa | 6 / 1/4" |
| Anslutningsgänga tum | 3/8" |
| Effekt hk | 1,0 |
| Effekt kW | 0,75 |
| Ljudnivå dB | 88,2 |
| Luftförbrukning genomsnittlig lmin | 708 |
| Slangdiameter minsta mm | 10 |
| Varvtal vmin | 25000 |
| Vibration ms2 | 268 |
| Vikt kg | 2,68 |
| Luftförbrukning max lmin | 1188 |
| Luftförbrukning genomsnittlig l/min | 708 |
| Varvtal v/min | 25000 |
| Vibration m/s2 | 2,68 |
| Luftförbrukning max l/min | 1188 |