| Vikt | 0,46 kg |
| Varvtal | 25000 v/min |
| Vibration | 3,7 m/s |
| Effekt | 0,33 hk, 0,25 kW |
| Ljudnivå | 92,0 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 793 l/min |
| Längd total | 174 mm |
| Modell | rak |
| Spännhylsa | 6 mm, 1/4" |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 198 l/min |