| Vikt | 0,33 kg |
| Varvtal | 28000 v/min |
| Vibration | 4,5 m/s |
| Effekt | 0,25 hk, 0,19 kW |
| Ljudnivå | 83,0 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 680 l/min |
| Längd total | 132 mm |
| Modell | rak |
| Spännhylsa | 6 mm, 1/4" |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 170 l/min |