| Vikt | 0,46 kg |
| Varvtal | 21000 v/min |
| Vibration | 5,9 m/s |
| Effekt | 0,25 hk, 0,19 kW |
| Ljudnivå | 91,8 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 680 l/min |
| Längd total | 134 mm |
| Modell | vinklad |
| Spännhylsa | 6 mm, 1/4" |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 170 l/min |