2235QXPA 1/2 "Impactool ™. Super kraftfull, extremt hållbar och med den lilla extra komforten, lyckas den kopiera den legendariska mutterdragaren 2235QTIMax men med ett hammarhus i aluminium så är vårt nya verktyg 2235QXPA den mutterdragare du kan satsa på när det blir tufft. Designad efter sin framgångsrika föregångare, ger överlägsen ergonomi. Och när det kommer till kritan, är 2235QXPA den mutterdragare du behöver, så att du kan vara säker: det blir riktigt jobb gjort, varje gång.
2235QXPA 1/2 "Impactool ™. Super kraftfull, extremt hållbar och med den lilla extra komforten, lyckas den kopiera den legendariska mutterdragaren 2235QTIMax men med ett hammarhus i aluminium så är vårt nya verktyg 2235QXPA den mutterdragare du kan satsa på när det blir tufft. Designad efter sin framgångsrika föregångare, ger överlägsen ergonomi. Och när det kommer till kritan, är 2235QXPA den mutterdragare du behöver, så att du kan vara säker: det blir riktigt jobb gjort, varje gång.
| Vikt | 2,1 kg |
| Hylsfäste | 1/2" |
| Åtdragningsmoment max | 1180 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 1220 1750 Nm |
| Varvtal | 8500 v/min |
| Slagminut | 1220 |
| Vibration | 9 2,8 m/s K |
| Ljudtryck | 91,9 dB |
| Ljudeffekt | 102,9 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Bultkapacitet | M14 |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 680 l/min |
| Längd total | 193 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 170 l/min |
| Slag/minut | 1220 |