1 tum super-duty pistolmutterdragare. Minsta maskinen i sin klass, lättmanövrerad. Förbättrad dubbel hammar mekanism. Sexlamellers, högeffektiv luftmotor. Trestegs strypventil för kraftreglering samt fram- och backläge. Förlängd drivtapp 150 mm.
1 tum super-duty pistolmutterdragare. Minsta maskinen i sin klass, lättmanövrerad. Förbättrad dubbel hammar mekanism. Sexlamellers, högeffektiv luftmotor. Trestegs strypventil för kraftreglering samt fram- och backläge. Förlängd drivtapp 150 mm.
| Vikt | 6,76 kg |
| Hylsfäste | 1" |
| Åtdragningsmoment max | 1360 Nm |
| Varvtal | 6000 v/min |
| Slagminut | 1025 |
| Vibration | 9,9 3,0 m/s K |
| Ljudtryck | 94,7 dB |
| Ljudeffekt | 106,3 dB |
| Anslutningsgänga | 3/8" |
| Bultkapacitet | M32 |
| Slangdiameter minsta | 13 mm |
| Luftförbrukning max | 1303 l/min |
| Längd total | 360 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 283 l/min |
| Lossdragningsmoment | 1695 Nm |
| Slag/minut | 1025 |