1/2” momentbegränsad mutterdragare. Är speciellt framtagen för däckverkstäder. Den momentbegränsande funktionen förhindrar överdragning av hjulbultarna.
1/2” momentbegränsad mutterdragare. Är speciellt framtagen för däckverkstäder. Den momentbegränsande funktionen förhindrar överdragning av hjulbultarna.
| Vikt | 1,9 kg |
| Hylsfäste | 1/2" |
| Åtdragningsmoment max | 47-75 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 813 Nm |
| Varvtal | 9500 v/min |
| Slagminut | 1200 |
| Vibration | 10 m/s K |
| Ljudtryck | 94,4 dB |
| Ljudeffekt | 94,4 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Bultkapacitet | M14 |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 850 l/min |
| Längd total | 187 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 125 l/min |
| Slag/minut | 1200 |