| Vikt | 0,95 kg |
| Varvtal | - v/min |
| Slagminut | 4200 |
| Vibration | 15,9 m/s |
| Ljudnivå | 96,0 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 481 l/min |
| Längd total | 185 mm |
| Modell | vinklad |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 113 l/min |
| Skärkapacitet | 1,2 mm |
| Skärhastighet | 1,8 m/min |
| Slag/minut | 4200 |