| Vikt | 0,62 kg |
| Hylsfäste | 3/8" |
| Åtdragningsmoment max | 68 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 75 Nm |
| Varvtal | 14500 v/min |
| Slagminut | 3650 |
| Vibration | 3 1 m/s K |
| Ljudtryck | 84,9 dB |
| Ljudeffekt | 95,9 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Bultkapacitet | - |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 515 l/min |
| Längd total | 173 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 382 l/min |
| Slag/minut | 3650 |