| Vikt | 1,30 kg |
| Varvtal | 22000 v/min |
| Vibration | 1,8 m/s |
| Effekt | 0,54 hk, 0,42 kW |
| Ljudnivå | 96,0 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | - l/min |
| Längd total | 168 mm |
| Modell | rak |
| Spännhylsa | 6 mm, 3 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 110 l/min |