| Vikt | 1,0 kg |
| Varvtal | - v/min |
| Slagminut | 2000 |
| Vibration | 2,3 m/s |
| Ljudnivå | 90,8 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | - l/min |
| Längd total | 208 mm |
| Chuckkapacitet | - mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 110 l/min |
| Slag/minut | 2000 |