| Vikt | 0,5 kg |
| Varvtal | 3000 v/min |
| Slagminut | - |
| Vibration | 1,5 m/s |
| Ljudnivå | 77,4 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 756 l/min |
| Längd total | 216 mm |
| Chuckkapacitet | 7/16" sexkantig mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 396 l/min |
| Slag/minut | - |