| Vikt | 0,73 kg |
| Varvtal | 22000 v/min |
| Slagminut | - |
| Vibration | 1,0 m/s |
| Ljudnivå | 87,9 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 755 l/min |
| Längd total | 224 mm |
| Chuckkapacitet | 3/8" / 10 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 425 l/min |
| Slag/minut | - |