Vinkelslip för lätta och tunga arbeten - 5000 v/min. Inbyggd varvtalsregulator. Storlek på rondell 178-200 mm.
Vinkelslip för lätta och tunga arbeten - 5000 v/min. Inbyggd varvtalsregulator. Storlek på rondell 178-200 mm.
| Vikt | 1,90 kg |
| Varvtal | 5000 v/min |
| Vibration | 2,3 m/s |
| Effekt | 0,4 kW, 0,5 hk |
| Ljudnivå | 88 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 651 l/min |
| Längd total | 406 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 226 l/min |
| Spindelgänga | 5/8-11 UNC |
| Slipplattans dimensioner | 178 mm |