3/4 tum heavy-duty mutterdragare
Jumbo Hammer mekanism.
Tryckstyrt smörjsystem.
Inbyggd strypventil för kraftreglering. Utblås genom handtaget.
3/4 tum heavy-duty mutterdragare
Jumbo Hammer mekanism.
Tryckstyrt smörjsystem.
Inbyggd strypventil för kraftreglering. Utblås genom handtaget.
| Vikt | 5 kg |
| Hylsfäste | 3/4" |
| Åtdragningsmoment max | - Nm |
| Lossdragningsmoment max | 1627 Nm |
| Varvtal | 5500 v/min |
| Slagminut | 1000 |
| Vibration | 10,4 1,3 m/s K |
| Ljudtryck | 98,4 dB |
| Ljudeffekt | 109,4 dB |
| Anslutningsgänga | 3/8" |
| Bultkapacitet | M27 |
| Slangdiameter minsta | 13 mm |
| Luftförbrukning max | 1076 l/min |
| Längd total | 224 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 269 l/min |
| Slag/minut | 1000 |