1/2 tum Titanium mutterdragare. Mutterdragare i miniformat. Endast 155 mm lång för komfortabel användning i trånga utrymmen. Titanium-teknologi; stark, långlivad och lätt. Lättaste och starkaste 1/2 tum TwinHammer mutterdragare: 450 Nm i backläge med endast 1,14 kg. TwinHammer slagmekanism. Kraftinställning med fyra lägen. Komposithus.
1/2 tum Titanium mutterdragare. Mutterdragare i miniformat. Endast 155 mm lång för komfortabel användning i trånga utrymmen. Titanium-teknologi; stark, långlivad och lätt. Lättaste och starkaste 1/2 tum TwinHammer mutterdragare: 450 Nm i backläge med endast 1,14 kg. TwinHammer slagmekanism. Kraftinställning med fyra lägen. Komposithus.
| Vikt | 1,14 kg |
| Hylsfäste | 1/2" |
| Åtdragningsmoment max | 340 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 450 Nm |
| Varvtal | 15000 v/min |
| Slagminut | 1500 |
| Vibration | 7,5 1,8 m/s K |
| Ljudtryck | 93,2 dB |
| Ljudeffekt | 104,2 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Bultkapacitet | M14 |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 481 l/min |
| Längd total | 151 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 113 l/min |
| Slag/minut | 1500 |