| Vikt | 2,8 kg |
| Slagminut | 4600 |
| Ljudnivå | 99,6 dB |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 8 mm |
| Luftförbrukning max | 425 l/min |
| Längd total | 465 mm |
| Slaglängd | 28 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 226 l/min |
| Verktygsfäste | - |
| Mejselskaft diameter | - |
| Slag/minut | 4600 |