| Vikt | 0,74 kg |
| Slagminut | 5750 |
| Ljudtryck Ljudeffekt | 66,2 dB |
| Vibration | 9,5 2,4 m/s K |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slangdiameter minsta | 10 mm |
| Luftförbrukning max | 215 l/min |
| Slaglängd | 10 mm |
| Luftförbrukn genomsnittlig | 113 l/min |
| Längd utan sågblad | 235 mm |
| Slag/minut | 5750 |