Ingersoll Rand R1120, 12 V spärrskaft levererar den kraft du behöver, när du behöver den. Designad för professionella servicetekniker, erbjuder R1120 exceptionell prestanda för en mängd olika jobb. Med lång livslängd och bäst-i-klass prestanda jämfört med vikt kontra kraft. Kan du lita på att R1120 gör jobbet, gör det snabbt, och gör det varje gång. Levereras med ett batteri och en laddare 230 volt.
Ingersoll Rand R1120, 12 V spärrskaft levererar den kraft du behöver, när du behöver den. Designad för professionella servicetekniker, erbjuder R1120 exceptionell prestanda för en mängd olika jobb. Med lång livslängd och bäst-i-klass prestanda jämfört med vikt kontra kraft. Kan du lita på att R1120 gör jobbet, gör det snabbt, och gör det varje gång. Levereras med ett batteri och en laddare 230 volt.
| Hylsfäste | 1/4" |
| Spänning | 12 V |
| Åtdragningsmoment max | 34 Nm |
| Lossdragningsmoment max | 41 Nm |
| Varvtal | 0-260 v/min |
| Ljudtryck Ljudeffekt | 76/87 dB |
| Vibration | 1,3 0,6 m/s K |
| Längd total med batteri | 280 mm |
| Vikt med batteri | 0,98 kg |
| Spec vid 20 Ah batteri | , |
| Spec. vid 2,0 Ah batteri | , |