Accura Qube erbjuder den enklaste och säkraste luftpåfyllning och användning. Ställ in rätt tryck och placera kontakten på däcket och med den inbyggda funktionen autostart gör Accura resten. Denna klocka är lämplig för inomhusmiljö, där användarvänlighet och noggrannhet är viktiga, tex. gummiverkstäder, bilhallar, verkstäder, lantbruk m.m. Levereras med: 5 meter slang & pumpnippel, tung modell friblåsande.
Accura Qube erbjuder den enklaste och säkraste luftpåfyllning och användning. Ställ in rätt tryck och placera kontakten på däcket och med den inbyggda funktionen autostart gör Accura resten. Denna klocka är lämplig för inomhusmiljö, där användarvänlighet och noggrannhet är viktiga, tex. gummiverkstäder, bilhallar, verkstäder, lantbruk m.m. Levereras med: 5 meter slang & pumpnippel, tung modell friblåsande.
| Skyddsklass | IP41 |
| Mått LxBxH | 150x150x92 mm |
| Vikt | 2,3 kg |
| Noggrannhet | +/- 0,1 bar |
| Elanslutning | 230 V |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slanglängd | 5 m |
| Max flöde | 2500 l/min |
| Mätområde | 0-10 bar |
| Däckventilanslutning | Klämkoppling |
| Ingångstryck max | 15 bar |